Přihlášení

PŘIHLÁŠENÍ


Sbormistr

StazkaPortret


Mgr. Anastázie Šolcová (* 1977, roz. Šourová)

 • sbormistryně leden 2008 – dosud
 • zajišťuje uměleckou a hudební složku sboru
 • 2006 - 2011 ZČU FPE KHK, obor Hv+ Sbormistrovství u Doc. Vimra
 • kontakt:
  • +420 723 757 009
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • www.stazka.cz

Od 4 let se věnovala sólovému zpěvu u Jaroslavy Hermanové – Zamrazilové a hře na housle u Aleny Kosové. S dětským folklórním souborem Úsměváček se jako zpěvačka zúčastnila řady tuzemských i zahraničních vystoupení včetně televizních a rozhlasových pořadů (Gottbus, Gera, Leipzig, Regen, Termoli, …).

S folklórními soubory Úsměv  a  Šumava jako houslistka absolvovala řadu koncertů v Čechách i zahraničí (Německo, Francie, Španělsko, Portugalsko, Holandsko).

Pro agenturu Pragoshow učinkovala na desítkách koncertů populární a taneční hudby zejména v zahraničí (Německo, Rakousko, Švýcarsko) jako zpěvačka, vokalistka, kytaristka a houslistka.

Založila a v letech 2003 - 2005 vedla vokální skupinu Magic 7 zaměřenou na interpretaci populárních skladeb ve vlastních úpravách. Pro Magic 7 i zkomponovala řadu vlastních skladeb.

V roce 2004 natočila a vydala své autorské CD „Ani náhodou!“.

Po absolvování bakalářského studia nyní pokračuje v navazujnícím magisterském programu na ZČU FPE KHK obor sbormistrovství pod vedením Doc. PaedDr. Zdeňka Vimra. Během těchto studií se jako členka Dívčího akademického sboru zúčastnila několika koncertů v České republice i v zahraničí (Regensburg, Kolín nad Rýnem).

V roce 2007 a 2010 získala „Stipendium Plzeňského kraje“  poskytované  úspěšným studentům ZČU. V roce 2010 získala stipendium v rámci projektu  ZČU Talent roku.

Spoluautorka hudby k představení  Divoká kachna v DJKT Plzeň (2006), dále hudební režie k představení Othelo (2008) a  CD smíšeného pěveckého sboru Česká píseň )(2006).

Od ledna 2008 sbormistryně smíšeného pěveckého sboru Canticorum Plzeň. Pod jejím vedením se sbor zúčastnil mezinárodního festivalu Canti veris Praga 2010, kde získal zvláštní ocenění za provedení soudobé duchovní skladby Františka Chodury Staroslovanský Otčenáš. Za jejího vedení sbor prošel mnoha změnami jak personálními, tak repertoárovými.  Pro sbor zaranžovala několik skladeb zejména z oblasti populární hudby.

V roce 2010 získala 3. místo v republikovém kole sbormistrovské soutěže pedagogických fakult

V roce 2011 obdržela hudební cenu „Plzeňský Orfeus“ za mimořádné úspěchy a reprezentaci města Plzně v oblasti vážné hudby.


Veronika_Hansova

 

Mgr. Veronika Hanšová (*1979, roz. Masopustová)

sbormistryně září 1998 – říjen 2007

Od dětství zpívala v plzeňském dětském sboru Jiřičky pod vedením paní Jarmily Procházkové a poté v mládežnickém sboru Pueri Canticorum (předchůdce dnešního Canticora).  V letech 1997/98 studovala na Altha High School v USA, Florida, kde nabyla prvních profesionálních pěveckých a sbormistrovských zkušeností (vítězství v celostátní pěvecké soutěži a účast ve Florida State Choir, 2. místo na Florida Solo Voice Competition, soukromé lekce dirigování a vedení sboru u Mrs A. Smith M.A. …). Ponávratu z USA převzala vedení sboru Pueri Canticorum, změnila koncepci sboru a zdvojnásobila jeho členskou základnu.  Během univerzitních studií se kromě sbormistrování Canticora účastnila dalších pěveckých a hudebních akcí (Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, festival Bohemia Cantat, …). S Canticorem pak absolvovala několik národních i mezinárodních soutěží a festivalů, četné koncerty, výlety a soustředění.

Hlavní pracovní náplní Veroniky je překladatelství, korektury, lokalizace a slovníková lexikografie.  Kromě hudby ráda cestuje po světě na vlastní pěst, věnuje se sportu, literatuře, informační technologii a samozřejmě své rodině.

Address: Oty Kovala 1111, Dobřany 33441, Czech Republic
Phone No.: +420 604 425 083
Skype: veranna-xlations
www.veranna.com
Nemáš oprávnění k posílání nebo čtení komentářů